Porady prawne Adwokat Piaseczno

porady prawne

Porady prawne i reprezentacja: Prawo pracy

Oprócz spraw rodzinnych, spadkowych i gospodarczych, nasza kancelaria oferuje pomoc prawną z zakresu prawa pracy oraz spraw związanych z nieruchomościami. W ramach działań związanych z prawem pracy kancelaria świadczy porady prawne w sprawach pracowniczych. Oferujemy wsparcie prawne w przypadku nieuzasadnionych wypowiedzeń. Dotyczy to wypowiedzeń bez zachowania okresów wypowiedzenia czy dyskryminacji w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę. Doradzamy oraz reprezentujemy klientów również w sprawach, związanych z ubezpieczeniami społecznymi. W zakres ww. usług wchodzi m.in. sprawy związane z zakwestionowaniem przez organ rentowy pracy w szczególnych warunkach czy podleganiem pod ubezpieczenie społeczne, np. kobiet w ciąży.

Porady prawne i reprezentacja: Sprawy o zniesienie współwłasności oraz zasiedzenie

Kancelaria prawna może również pomóc w przypadku zniesienia współwłasności nieruchomości. W takiej sytuacji, kancelaria może przeprowadzić niezbędne czynności prawne związane z wyjściem ze współwłasności. Nasza kancelaria  może również pomóc w przypadku konfliktów związanych z nieruchomościami, jak np. spory dotyczące własności, najmu, dzierżawy czy służebności.

Kolejną kwestią, w której kancelaria prawna może pomóc, jest zasiedzenie. Jest to instytucja prawa cywilnego, która umożliwia nabycie własności nieruchomości przez osobę, która nie jest jej właścicielem, ale przez długi czas faktycznie z nią się obchodziła i ją użytkowała. Udzielamy porad dotyczących warunków, jakie muszą zostać spełnione, aby zasiedzenie było skuteczne. Pomagamy także w przeprowadzeniu postępowania związanego z uzyskaniem tytułu prawem do nieruchomości w drodze zasiedzenia. Zasiedzenie to proces skomplikowany i wymagający, dlatego warto skorzystać z usług adwokata w celu uzyskania pomocy w tym zakresie. Oferujemy porady prawne, pomagamy w przygotowaniu dokumentów i reprezentujemy  klientów w trakcie postępowania sądowego. Dzięki temu, nasi klienci mogą mieć pewność, że ich sprawy zostaną przeprowadzone w sposób rzetelny i profesjonalny.

W ramach świadczenia usług prawnych, kancelaria adwokacka dba o wysoką jakość usług oraz indywidualne podejście do każdego klienta.